Ocena kompetencji

Kompetencje sprzedażowe

Cena: 399,00 zł za licencję

Zakup w paczkach

Ilość licencjiCena za sztukę
1-10 399,00 zł
11-50 369,00 zł
51-100 339,00 zł
101-500 299,00 zł
500+ 249,00 zł

Międzynarodowe standardy symulacji m-t-m Silnik gry symulacj m-t-m Urealnienie treści symulacji m-t-m Unikalny design symulacji m-t-m Cross-platform symulacji m-t-m


Czy potrafisz sprzedać lód Eskimosowi?

Parafrazując słowa Dwighta Eisenhowera, można powiedzieć, że skuteczny sprzedawca to osoba potrafiąca namówić do zakupu w taki sposób, by nabywca pozostał w przekonaniu, iż wyboru dokonał z własnej, nieprzymuszonej woli. Misją takiego sprzedawcy jest przekonanie Klienta, że lepiej by posiadał oferowany produkt niż pieniądze, które musi na niego wydać, a to wszystko będąc świadomym faktu, iż jest jedyną osobą posiadającą towar, który nabywca może kupić. Jego zadaniem jest być lepszym od konkurencji, nawet jeżeli proponowany towar jest warty mniej, a budżet którym dysponuje potencjalny Klient ograniczony.

Ten assessment jest niepowtarzalną okazją, by samodzielnie przeprowadzić próbę zmierzenia się z wyzwaniami, stojącymi na drodze każdego handlowca. Daje również możliwość - jakże inną od innych produktów - przetestowania swoich umiejętności sprzedażowych w formie symulacji, w sytuacjach "z życia wziętych". Jest on zatem przeznaczony dla osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w sprzedaży i chcą się sprawdzić w symulowanym środowisku, wcielając się w rolę sprzedawcy, mierząc się z takimi zdaniami, jak procedura kontaktów z Klientem, przełamywanie obiekcji, radzenie sobie z trudnym Klientem itp. Jednak produkt ten będzie również niezwykle przydatny dla tych, którzy już są sprzedawcami - pozwoli im przetestować posiadane przez nich kompetencje poprzez symulację przygotowania, przeprowadzenia i zamknięcia sprzedaży.

Assessment trwa około 2 godzin, w trakcie których Użytkownik wcieli się w postać sprzedawcy, który staje przed podwójnym wyzwaniem - ma poprowadzić pierwszą w swojej karierze sprzedaż flagowego produktu firmy, a jednocześnie wykazać się jako trener i przewodnik młodego sprzedawcy, który stawia swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Symulacja dla każdego będzie miała nieco inny przebieg - w zależności od postępów i dokonywanych wyborów, treść produktu będzie spersonalizowana.

20 typów angażujących ćwiczeń, międzynarodowe standardy będące gwarancją jakości treści merytorycznych oraz zastosowanie technik game designu pozwoliły na uzyskanie niezwykłego, angażującego produktu, którego wartość dodatkowo podkreślona jest unikalnym, malarskim środowiskiem graficznym (postacie i miejsca akcji są tworzone ręcznie przez utalentowanych ilustratorów).

Symulacja oparta jest na multiplatformowym silniku gry i ma na celu postawienie uczestnika w realnych sytuacjach biznesowych oraz skonfrontowanie go z ciekawymi, realnymi postaciami. Postacie we wszystkich produktach tworzone są poprzez zastosowanie profili osobowościowych bazujących na typach MBTI.

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

 Do gory

 

Sprzedawca - międzynarodowy profil kompetencyjny

 12 
kompetencji  74 

wskaźników
behawioralnych

 70 
kryterów
merytorycznych

Profil kompetencyjny sprzedawca m-t-mProdukt powstał w oparciu o współpracę z zespołem trenerów, assessorów i ekspertów merytorycznych, jednocześnie realizując wysokie wymagania międzynarodowych standardów kształcenia. Symulacja fabularna realizuje założenia urealnienia postaci, miejsc i sytuacji biznesowych z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości realizowanej przez jeden z wiodących silników gier.

Szkolenie to pozwala na rozwój kluczowych kompetencji, badając je według kryteriów merytorycznych, zgodnych z międzynarodowymi standardami NQF. Zaawansowany algorytm precyzuje udział poszczególnych kompetencji w profilu ze względu na ich wagę dla stanowiska pracy.

  Do gory

Wiedza i umiejętności

W ramach tego assessmentu, oprócz badania kompetencji, sprawdzane będą wiedza i umiejętności użytkownika w zakresie:

 1. Rozumie jak sprzedawać przez telefon
 2. Rozumie jak domknąć sprzedaż podczas rozmowy telefonicznej
 3. Potrafi przygotować się do rozmów sprzedażowych przychodzących
 4. Umie identyfikować potrzeby klientów podczas sprzedażowych rozmów telefonicznych
 5. Umie zaprezentować klientowi produkty i/lub usługi podczas sprzedażowych rozmów telefonicznych
 6. Wie jak radzić sobie z zastrzeżeniami pojawiającymi się w trakcie sprzedażowych rozmów telefonicznych
 7. Potrafi sfinalizować sprzedaż podczas sprzedażowej rozmowy telefonicznej

Badanie implementuje międzynarodowe standardy oceny kwalifikacji (NQF) oraz sprawdzone koncepcje psychologiczne, co gwarantuje wartość merytoryczną treści i obiektywność badania.

Uznawane przez wiele międzynarodowych instytucji kształcących i zgodne z European Qualification Framework standardy zawierają:

 1. Opisy oczekiwanych rezultatów kształcenia.
 2. Kryteria oceny.
 3. Przyporządkowane rezultatom kluczowe kompetencje.

 

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

Do gory

 

 Jakie korzyści osiągnie Użytkownik?

 1. Przetestowane zostaną cechy sprzedażowe według uznanych międzynarodowych standardów.
 2. Sprawdzona zostanie efektywność sprzedaży i umiejętności z nią związne.
 3. Dostanie możliwość "bezbolesnego" sprawdzenia siebie w trudnych i czasem nietypowych sytuacjach, jakie czasami stają na drodze sprzedawcy.
 4. Sprawdzony zostanie przez zaawansowaną symulacje decyzyjną w postaci fabularnej, wykorzystującą realne miejsca i sytuacje.
 5. Wcieli się w postacie oparte o realne typy osobowości (MBTI).
 6. Uzyska łatwiejszą możliwość zmiany ścieżki kariery.
 7. Przygotuje go dobrze do rozmowy rekrutacyjnej na wymarzone stanowisko pracy.
 8. Uzyska raport, wskazujący jego silne strony oraz obszary, które wymagają rozwoju.

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

Do gory

 

Wsparcie procesów HR

 1. Jest to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnych działów HR.
 2. Produkt umożliwia oparcie strategii rozwoju kadr o uznane międzynarodowe standardy (NQF).
 3. Po ukończeniu produktu zarówno Użytkownik, jak i specjalista HR, otrzymuje intuicyjny, automatycznie generowany raport.
 4. Jest to wsparcie dla zarządzania międzynarodowymi zespołami.
 5. Zastosowanie tego rozwiązania oszczędza koszty i optymalizuje procesy HR.Przeniesienie najlepszych cech klasycznego Assessment Center do formy elektronicznej.

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

Do gory

 

Urealnienie rozgrywki

Treść jest najważniejsza - z tym chyba każdy się zgodzi. Niezwykle ważne jest również w jakiej formie ta treść zostanie podana. Symulacja fabularna daje możliwość pokazania w sposób urealiony całego bogactwa świata, relacji międzyludzkich, czy sytuacji w której się użytkownik znajduje.

Grywalne symulacje, przez zastosowane w nich technologie oprate o silnik gry, nie tylko dają możliwość odtworzenia złożoności świata w parametrach gry, ale urealniania sytuacji przez warstwę graficzną.

Symulacja stanowi alternatywę dla tradycyjnego formularza internetowego i zawiera:

 1. Poczucie konsekwencji własnych decyzji. Najtrwalej człowiek uczy się przez doświadczenie: na własnych sukcesach lub błędach, obserwując skutki własnych działań.
 2. Nieliniową rozgrywkę dającą możliwość przetesowania różnych rozwiązań każdej sytuacji.
 3. Fabułę symulacji, która posiada różne zakończenia zależne od dokonanych przez użytkownika wyborów. Daje to możliwość przetestowania różnych scenariuszy zdarzeń w wirtualnych, symulowanych warunkach, bez ponoszenia kosztów tych wyborów w rzeczywistości.

Inspirujące postacie

Realistyczne, inspirujące postacie tworzone są w oparciu o ugruntowane w koncepcjach psychologicznych profile osobowości. Osobowość postaci w symulacji reprezentowana jest przez ich zachowanie, komunikację niewerbalną, ubiór czy tempr głosu. Szczególną wagę przywiązujemy do zgodność i treści z teorią komunikacji, czy dobrymi praktykami komunikacji w organizacji.

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

Do gory

 

 Silnik gry

Zastosowany w m-t-m system stanowi dużo więcej niż prostą elektronizację papierowej wersji Assessment Center (dotychczasowe próby przeniesienia tej metody do postaci elektronicznej kończyły się reprezentacją treści w postaci testów). Zastosowanie silnika symulacji bazującego na silniku gry pozwala na stworzenie o wiele bogatszego świata realnych sytuacji biznesowych, w które w które wciela się użytkownik.

Unity logo Symulacja m-t-m

Technologia Unity3d to bardzo popularne środowisko rozwoju gier zawierające narzędzia do tworzenia interaktywnych treści 2D i 3D. Jedną z jej głównych zalet jest prostota publikacji aplikacji na różne platformy sprzętowe (PC, tablety, smartfony) i systemowe (Windows, Mac, iOS, Android).

Dzięki zastosowaniu tej technologii jesteśmy w stanie:

 1. Tworzyć znacznie bardziej złożone produkty niż tradycyjne produkty eLearningowe.
 2. Zwiększyć interaktywność tworzonych treści (co zbliża symulacje do jakości prezentowanej przez gry).
 3. Tworzyć produkty cross-platform (na PC, tablety, smartphony) z pełną możliwością synchronizacji między różnymi urządzaniami. Użytkownik może zacząć produkt na komputerze PC, a skończyć na tablecie.

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

Do gory

 

Umiejętności sprzedawcy mogą ujawnić się
w każdej chwili!

Darek ciągle nie mógł w to uwierzyć. Patrzył na dwóch silnych facetów, wnoszących zakupione od niego rzeczy do busa, jednak dalej nie wierzył w to, że się udało. Nawet plik banknotów, mile wypełniający jego kieszeń, nie potrafił przekonać go, że to się rzeczywiście dzieje. Stał więc i obserwował scenę w niesłabnącym zdumieniu.
Po chwili drzwi busa się zamknęły i samochód odjechał, powarkując odgłosem zmęczonego diesla. Darek odprowadził go wzrokiem.
[Andrzej] Wiesz co, nie wyglądasz najmądrzej, stojąc tak z półotwartymi ustami - odezwał się wesoły głos obok niego. Darek odwrócił się i zobaczył swojego kolegę, Andrzeja. Na jego twarzy gościł uśmieszek, składający się w 10 procentach z radości i w 90 procent z drwiny.
[Darek] Po prostu nie mogę uwierzyć, że udało Ci się to sprzedać.
[Andrzej] Mówiłem Ci - powiedział - że damy radę.
[Darek] Ale... - zawiesił głos - jakim cudem udało Ci się znaleźć kupca na harfę, makatkę z Jamajki i tę mosiężną kołatkę w kształcie rybiej głowy, która odziedziczyłem po ojcu?
[Andrzej] Tajemnica - uśmiechnął się od ucha do ucha - Wystarczy dobrze zareklamować towar, pogadać z właściwymi osobami... A reszta już pójdzie jak z płatka.
[Darek] Wiesz co - powiedział - marnujesz się jako budowlaniec. Zrobiłbyś karierę jako handlowiec. Naprawdę.
[Andrzej] A wiesz, ze o tym myślałem? - odrzekł, wpatrując się gdzieś w dal. - Wiesz, nawet jakiś czas temu kupiłem sobie taki fajny elektroniczny test, który potrafił ocenić moje kwalifikacje jako potencjalnego handlowca.
[Darek] I co Ci wyszło? - z zaciekawieniem zapytał.
[Andrzej] Opowiem Ci przy piwie - odparł. - Musimy przecież oblać to, że w końcu pozbyłeś się tych rupieci!

Assessment online Przedstawiciel Handlowy

 Do gory