Ocena kompetencji

Kompetencje menadżerskie

Cena: 399,00 zł za licencję

Zakup w paczkach

Ilość licencjiCena za sztukę
1-10 399,00 zł
11-50 369,00 zł
51-100 339,00 zł
101-500 299,00 zł
500+ 249,00 zł

Międzynarodowe standardy symulacji m-t-m Silnik gry symulacj m-t-m Urealnienie treści symulacji m-t-m Unikalny design symulacji m-t-m Cross-platform symulacji m-t-m

 

Być dla innych inspiracją

Daniel Goleman, amerykański psycholog i publicysta naukowy, napisał kiedyś: "Przywództwo nie jest dominacją, lecz sztuką przekonywania ludzi do osiągania wspólnego celu.". W tych kilku słowach doskonale oddał ducha tego, kim powinien być przywódca, lider, dowódca. To osoba, która sprawia, że "rzeczy się dzieją", która wskazuje cele innym ludziom i sprawia, że pod jej wpływem wszyscy sprawnie działają, by te cele osiągnąć.

Zagadnienia związane z przewodzeniem zespołem są głównymi elementami tego assessmentu - zarządzanie ludźmi, komunikacja, rozwiązywanie problemów - rzeczy, z którymi lider styka się na co dzień. Przetestowanie tych zagadnień pozwoli Ci sprawdzić, czy masz zadatki na bycie liderem - nie szefem, ale charyzmatycznym przywódcą, za którym pójdą inni, by wspólnie działać na rzecz postawionego sobie celu. A jeśli pełnisz już w organizacji rolę lidera, dzięki temu assessmentowi będziesz mógł potwierdzić swoje kompetencje lub sprawdzić, które aspekty Twojej pracy należy wzmocnić.

Jednak ten produkt nie jest skierowany tylko do osób na stanowiskach kierowniczych - jest on dedykowany każdemu, kto chce sprawdzić się w zarządzaniu zespołem, kto nigdy nie zarządzał zespołem jako lider, ale czuje, że mógłby to robić całkiem sprawnie. Ta symulacja daje taką możliwość.

Assessment trwa około dwóch godzin, w trakcie których Użytkownik wcieli się w postać kierownika zespołu, otrzymującego zadanie stworzenia i zarządzania wymagającym zespołem specjalistów.

20 typów angażujących ćwiczeń, międzynarodowe standardy będące gwarancją jakości treści merytorycznych oraz zastosowanie technik game designu pozwoliły na uzyskanie niezwykłego, angażującego produktu, którego wartość dodatkowo podkreślona jest unikalnym, malarskim środowiskiem graficznym (postacie i miejsca akcji są tworzone ręcznie przez utalentowanych ilustratorów).

Symulacja oparta jest na multiplatformowym silniku gry i ma na celu postawienie uczestnika w realnych sytuacjach biznesowych oraz skonfrontowanie go z ciekawymi, realnymi postaciami. Postacie we wszystkich produktach tworzone są poprzez zastosowanie profili osobowościowych bazujących na typach MBTI.

Assessment online Lider Zespołu

Do gory

 

Manager - międzynarodowy profil kompetencyjny

 7   kompetencji  20  

wskaźników
behawioralnych

 11   kryterów
merytorycznych

Profil kompetencyjny symulajca m-t-m

Assessment ten, przy sprawdzaniu potencjału Użytkownika, bierze pod uwagę 7 kompetencji, 20 wskaźników behawioralnych i 11 kryteriów merytorycznych, zgodnych z międzynarodowymi standardami NQF. Zaawansowany algorytm precyzuje udział poszczególnych kompetencji w profilu ze względu na ich wagę dla stanowiska pracy. 

Każda kompetencja badana jest wielokrotnie, tak że badanie spełnia najwyższje kryteria obiektywności:

1. Nastawienie na wyniki badana jest przez 5 wskaźniki behawioralne w 218 miejscach oceny w produkcie

2. Komunikacja badana jest przez 3 wskaźniki behawioralne w 67 miejscach oceny w produkcie

3. Troska o innych badana jest przez 3 wskaźniki behawioralne w 51 miejscach oceny w produkcie

4. Elastyczność i innowacyjność badana jest przez 4 wskaźniki behawioralne w 162 miejscach oceny w produkcie

5. Persfazyjność badana jest przez 2 wskaźniki behawioralne w 215 miejscach oceny w produkcie

6. Postawa etyczna badana jest przez 2 wskaźniki behawioralne w 219 miejscach oceny w produkcie 

7. Zarządzanie relacjami badana jest przez 1 wskaźnik behawioralny w 101 miejscach oceny w produkcie

Produkt powstał w oparciu o współpracę z zespołem trenerów, assessorów i ekspertów merytorycznych jednocześnie realizując wysokie wymagania międzynarodowych standardów kształcenia managerów. Symulacja fabularna realizuje założenia urealnienia postaci, miejsc i sytuacji biznesowych z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości realizowanej przez jeden z wiodących silników gier.

Do gory

 

Wiedza i umiejętności

W ramach tego assessmentu, oprócz badania kompetencji, sprawdzane będą wiedza i umiejętności użytkownika w zakresie:

 1. Planowania pracy zespołu
 2. Przydzielania pracy wewnątrz zespołu
 3. Efektywnego zarządzania członkami zespołu dla osiągnięcia zakładnych celów
 4. Monitorowania i oceny członków zespołu
 5. Poprawy efektywności zespołu

Badanie implementuje międzynarodowe standardy oceny kwalifikacji (NQF) oraz sprawdzone koncepcje psychologiczne, co gwarantuje wartość merytoryczną treści i obiektywność badania.

Uznawane przez wiele międzynarodowych instytucji kształcących i zgodne z European Qualification Framework standardy zawierają:

 1. Opisy oczekiwanych rezultatów kształcenia.
 2. Kryteria oceny.
 3. Przyporządkowane rezultatom kluczowe kompetencje.

 

Assessment online Lider Zespołu

Do gory

 

Jakie korzyści osiągnie Użytkownik?

 1. Przetestowane zostaną cechy przywódcze według uznanych międzynarodowych standardów.
 2. Sprawdzona zostanie efektywność zarządzania zespołem.
 3. Dostanie możliwość "bezbolesnego" sprawdzenia siebie w trudnych sytuacjach.
 4. Sprawdzony zostanie przez zaawansowaną symulacje decyzyjną w postaci fabularnej, wykorzystującą realne miejsca i sytuacje.
 5. Wcieli się w postacie oparte o realne typy osobowości (MBTI).
 6. Uzyska łatwiejszą możliwość zmiany ścieżki kariery.
 7. Przygotuje go dobrze do rozmowy rekrutacyjnej na wymarzone stanowisko pracy.
 8. Uzyska raport, wskazujący jego silne strony oraz obszary, które wymagają rozwoju.

Assessment online Lider Zespolu

Do gory

 

Wsparcie procesów HR

 1. Jest to innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnych działów HR.
 2. Produkt umożliwia oparcie strategii rozwoju kadr o uznane międzynarodowe standardy (NQF).
 3. Po ukończeniu produktu zarówno Użytkownik, jak i specjalista HR, otrzymuje intuicyjny, automatycznie generowany raport.
 4. Jest to wsparcie dla zarządzania międzynarodowymi zespołami.
 5. Zastosowanie tego rozwiązania oszczędza koszty i optymalizuje procesy HR.
 6. Przeniesienie najlepszych cech klasycznego Assessment Center do formy elektronicznej.

Assessment online Lider Zespołu

Do gory

 

Urealnienie rozgrywki

Treść jest najważniejsza - z tym chyba każdy się zgodzi. Niezwykle ważne jest również w jakiej formie ta treść zostanie podana. Symulacja fabularna daje możliwość pokazania w sposób urealiony całego bogactwa świata, relacji międzyludzkich, czy sytuacji w której się użytkownik znajduje.

Grywalne symulacje, przez zastosowane w nich technologie oprate o silnik gry, nie tylko dają możliwość odtworzenia złożoności świata w parametrach gry, ale urealniania sytuacji przez warstwę graficzną.

Symulacja stanowi alternatywę dla tradycyjnego formularza internetowego i zawiera:

 1. Poczucie konsekwencji własnych decyzji. Najtrwalej człowiek uczy się przez doświadczenie: na własnych sukcesach lub błędach, obserwując skutki własnych działań.
 2. Nieliniową rozgrywkę dającą możliwość przetesowania różnych rozwiązań każdej sytuacji.
 3. Fabułę symulacji, która posiada różne zakończenia zależne od dokonanych przez użytkownika wyborów. Daje to możliwość przetestowania różnych scenariuszy zdarzeń w wirtualnych, symulowanych warunkach, bez ponoszenia kosztów tych wyborów w rzeczywistości.

Inspirujące postacie

Realistyczne, inspirujące postacie tworzone są w oparciu o ugruntowane w psychologicznych koncepcje psychologiczne i profile osobowości. Osobowość postaci w symulacji reprezentowana jest przez ich zachowanie, komunikację niewerbalną, ubiór czy tempr głosu. Szczególną wagę przywiązujemy do zgodność i treści z teorią komunikacji, czy dobrymi praktykami komunikacji w organizacji.

Assessment online Lider Zespolu

Do gory

 

Międzynarodowe standardy

System implementuje międzynarodowe standardy oceny kwalifikacji (NQF) oraz sprawdzone koncepcje psychologiczne, co gwarantuje wartość merytoryczną treści.

Uznawane przez wiele międzynarodowych instytucji kształcących i zgodne z European Qualification Framework standardy zawierają:

 1. Opisy oczekiwanych rezultatów kształcenia.
 2. Kryteria oceny.
 3. Przyporządkowane rezultatom kluczowe kompetencje.

Silnik gry

Zastosowany w m-t-m system stanowi dużo więcej niż prostą elektronizację papierowej wersji Assessment Center (dotychczasowe próby przeniesienia tej metody do postaci elektronicznej kończyły się reprezentacją treści w postaci testów). Zastosowanie silnika symulacji bazującego na silniku gry pozwala na stworzenie o wiele bogatszego świata realnych sytuacji biznesowych, w które w które wciela się użytkownik.

Unity logo Symulacja m-t-m

Technologia Unity3d to bardzo popularne środowisko rozwoju gier zawierające narzędzia do tworzenia interaktywnych treści 2D i 3D. Jedną z jej głównych zalet jest prostota publikacji aplikacji na różne platformy sprzętowe (PC, tablety, smartfony) i systemowe (Windows, Mac, iOS, Android).

Dzięki zastosowaniu tej technologii jesteśmy w stanie:

 1. Tworzyć znacznie bardziej złożone produkty niż tradycyjne produkty eLearningowe.
 2. Zwiększyć interaktywność tworzonych treści (co zbliża symulacje do jakości prezentowanej przez gry).
 3. Tworzyć produkty cross-platform (na PC, tablety, smartphony) z pełną możliwością synchronizacji między różnymi urządzaniami. Użytkownik może zacząć produkt na komputerze PC, a skończyć na tablecie.

Assessment online Lider Zespol

Do gory

 

Zostań managerem!

Dwie godziny minęły jak z bicza strzelił. Jerzy nie spodziewał się, że może wysiedzieć tyle czasu przy komputerze będąc całkowicie pochłonięty czymś, co nie jest grą komputerową. Ale nie czuł się zmęczony. Wręcz przeciwnie - na jego twarzy gościł szeroki uśmiech. Kliknął przycisk zamykania i odchylił się na krześle, zakładając ręce za głowę. Ciągle się uśmiechając spojrzał w sufit.
Z tyłu skrzypnęły drzwi i dał się słyszeć cichy odgłos kroków. Jerzy nie odwracał się - wiedział, że to Paulina, jego narzeczona, przyszła zajrzeć, co robi. Ciekawska, jak zwykle - pomyślał, uśmiechając się jeszcze szerzej.

[Paulina] Hej, co porabiasz? - powiedziała Paulina, podchodząc do niego z tyłu i obejmując go.
[Jerzy] A bawiłem się takim jednym programem komputerowym.
[Paulina] Jakaś nowa gra, o której nie wiem? - popatrzyła na niego z udawanym wyrzutem.
[Jerzy] Nie, wręcz przeciwnie... - zaoponował, ciągle się uśmiechając. - To rodzaj testu, który sprawdza Twoje predyspozycje zawodowe. Ale przechodzi się go tak samo, jak grę. I to jest fajne!
[Paulina] Aaa, to już rozumiem, dlaczego się tak cieszysz - uśmiechnęła się Paulina. - Łączenie przyjemnego z pożytecznym, co? Panie Praktyczny?
[Jerzy] Nie tylko dlatego - odwrócił się do niej. - Właśnie się dowiedziałem, że byłbym świetnym Kierownikiem Zespołu! Do tej pory nigdy nie widziałem siebie w tej roli, ale teraz być może powinienem pójść w tym kierunku...?

Assessment online Lider Zespolu

Do gory